Gdzie najlepiej wymieniać walutę?

Gdzie najlepiej wymieniać walutę?

Za każde 100 euro możemy przepłacić nawet 20 zł. Wszystko zależy od miejsca, gdzie je kupimy. Przed wakacjami warto zastanowić się, jak wymienić złotówki na potrzebną nam walutę. Płatność kartą to jedno z najdroższych rozwiązań.

Statystyczny Polak wyjeżdżający za granicę przeznaczy na wyjazd 2315 zł - wynika z badań firmy Mondial Assistance. Czteroosobowa rodzina potrzebować będzie więc ponad 9 tys. zł. Większość z tej kwoty wyda w walucie obcej. Z naszych wyliczeń wynika, że w zależności od wyboru sposobu przewalutowania złotówek możemy w takim wypadku zyskać lub stracić blisko 400 zł na euro i 380 zł na dolarze.

W naszym zestawieniu zdecydowanie najlepiej wypada kantor Alior Banku. Kursy dla euro i dla dolara są tam bezkonkurencyjne. Na drugim miejscu jest cinkciarz.pl, a trzecie miejsce zajmuje internetowykantor.pl. Różnice w stosunku do najlepszych kursów za 100 euro i 100 dolarów nie dochodzą jednak u nich nawet do złotówki.

Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku wymiany waluty w kantorach internetowych musimy mieć jeszcze konto walutowe w banku. A ono kosztuje. Często trzeba zapłacić za sam rachunek albo wydaną do niego kartę.

Stosunkowo tanio walutę można kupić w kantorach stacjonarnych. Średni kurs jest w nich o co najmniej kilka groszy lepszy niż przy płatnościach kartą. Pod uwagę wzięliśmy kursy średnie z serwisu kantory.pl. Trzeba pamiętać, że są punkty, w których będzie dużo taniej, jak i dużo drożej.

czytaj więcej na finanse.wp.pl

oceń
tak 0 0%
nie 4 100%

Podziel się


Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Miki 2014-01-14 (09:44) 3 lata 10 miesięcy 9 dni 9 godzin i 29 minut temu

Vera ma rację niektóre e-kantory maja wysokie opłaty za przelewy. Mój kantor lowspread.pl nie pobiera ode mnie żadnych dodatkowych opłat za przelewy itp.

odpowiedz

1
1
~vera 2013-06-30 (13:07) 4 lata 4 miesiące 24 dni 6 godzin i 6 minut temu

Wybierając e-kantor zwracamy uwagę przede wszystkim na kurs, ale warto też sprawdzić, np. w zestawieniu kantorów online strefawalut.pl, opłaty za przelewy za i do naszego banku

odpowiedz