Mecze kadry o punkty tylko na Narodowym?

Mecze kadry o punkty tylko na Narodowym?

Mecze Polaków o punkty tylko na Stadionie Narodowym w Warszawie? W ostatnim czasie znów zrobiło się o tym pomyśle głośno. Jego realizacja sprawiłaby, że pozostałe polskie miasta, również te największe, w których znajdują się areny EURO 2012, musiałyby zadowolić się wyłącznie organizacją meczów towarzyskich. Czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie? 73% kibiców, którzy wzięli udział w naszej ankiecie, sprzeciwia się takiej koncepcji.

O tym, że pierwsza reprezentacja Polski wszystkie swoje spotkania mogłaby rozgrywać na stołecznym obiekcie przy Al. Księcia Józefa Poniatowskiego, jeszcze w trakcie mistrzostw Europy wspominał premier Donald Tusk.

- Przez moment miałem taką pokusę, by zaproponować ustawowe rozwiązanie, że Stadion Narodowy byłby miejscem, w którym polska reprezentacja rozgrywa swoje mecze. Tak, jak Anglicy mają Wembley. Po to razem zbudowaliśmy ten obiekt, by kadra tu grała - przekonywał prezes Rady Ministrów.

Jego wypowiedź odnosiła się do decyzji ówczesnego zarządu PZPN, który postanowił wówczas, że październikowe spotkanie Polski z RPA odbędzie się na 20-tysięcznym stadionie w Bydgoszczy, wybudowanym w latach… 1957-1960 (choć przebudowanym cztery lata temu).

Decyzja ta nie spodobała się Zbigniewowi Bońkowi. - Ja się pytam: jeśli mamy Wrocław, Gdańsk, Warszawę i Poznań, to gdzie powinniśmy grać mecze? Tam! - przekonywał były gwiazdor Romy i Juventusu, który cztery miesiące później zastąpił Grzegorza Latę na stanowisku prezesa PZPN.

czytaj więcej na sport.wp.pl

oceń
tak 3 37.5%
nie 5 62.5%

Podziel się


Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~gerder 2012-12-17 (10:55) 4 lata 9 miesięcy 5 dni 4 godziny i 19 minut temu

tylko w Warszawie wygrywamy wiec mecze o punkty Warszawa~!!!

odpowiedz