Nie uwierzysz, ile kalorii ma alkohol

Nie uwierzysz, ile kalorii ma alkohol

Straszenie kaloriami metodą walki z alkoholizmem? Obowiązek podawania wykazu składników i informacji o wartości odżywczej na opakowaniach alkoholi chce wprowadzić Komisja Europejska. Bruksela na razie nie chce narzucać branży alkoholowej gotowych rozwiązań i daje jej rok na przedstawienie propozycji w ramach samoregulacji. Nad podobnym rozwiązaniem już pracuje polski rząd.

Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przypomniał ostatnio, że Komisja Europejska przyjęła sprawozdanie w sprawie obowiązkowego podawania wykazu składników i informacji o wartości odżywczej na etykietach napojów alkoholowych.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, w przypadku napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,2 proc. podawanie wykazu składników i informacji o wartości odżywczej, w tym liczbie kalorii, nie jest obowiązkowe, ale Komisja Europejska chce to zmienić. Na razie daje firmom rok na to, by same z siebie zaczęły lepiej opisywać etykiety. Jeśli tego nie zrobią, unijni prawnicy wezmą się do roboty.czytaj więcej na www.money.pl

oceń
tak 0 0%
nie 1 100%

Podziel się


Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!